Airijos lietuviai – pilnateisiai Lietuvos liaudies partijos nariai

2014 m. lapkričio 2 d. Airijoje, Dubline, įvyko šventinis Lietuvos liaudies partijos Airijos skyriaus narių pažymėjimų įteikimo vakaras. Renginyje  lankėsi Lietuvos liaudies partijos pirmininkas Andrius Šedžius, kuris skyriaus nariams  įteikė nario pažymėjimus.

Renginio metu dalyviai klausėsi muzikinės programos bei dalyvavo šventinėje loterijoje.

Partijos pirmininkas pasidžiaugė, kad tautiečiai, nesvarbu kur bebūtų, nėra abejingi Lietuvai, imasi iniciatyvos dalyvauti savo šalies politiniame gyvenime, atsakingai žiūri į artėjančius savivaldos rinkimus.

                      Airijos skyriaus pirmininkas Jonas Gumbelevičius savo kalboje pristatė skyriuje vykusius renginius nuo jo įsikūrimo (2014m. kovo 31d.) Pasidžiaugė, jog skyrius per keletą mėnesių sugebėjo pritraukti apie 160 narių ir išlieka vienas aktyviausių skyrių partijoje. ,,Šiuo metu mūsų pagrindinis tikslas – gausinti skyriaus narių gretas, stiprinti valdymo aparatą, taip užtikrinant efektyvų ir veiksmingą skyriaus darbą“ – pabrėžė pirmininkas ir vardijo, kad skyriaus valdybai šiuo metu atstovauja Ridas Bieliajevas, Darius Narbutas, Mindaugas Butvinskas ir Audrius Gelčys, kad jau veikia finansų grupė, o artimiausiu metu bus įkurta ir etikos bei procedūrų komisija.

                        Pasak Airijos skyriaus pirmininko Jono Gumbelevičiaus, oficialus partijos nario pažymėjimo įteikimas – tai ne tik Airijoje gyvenančių lietuvių paskatinimas aktyviau imtis politinės veiklos, bet ir atsakomybė už tai, kas joje vyksta. Jis taip pat pasidžiaugė, kad partijos skyriaus gretas aktyviai pildo ne tik sostinėje Dubline įsikūrę tautiečiai, bet ir gyvenantieji  Navan, Monaghan, Oldcastle, Carrickmacross bei kitose vietovėse.

                      Lietuvos liaudies partijos Airijos skyriaus nariai užsimoję atlikti nemažai darbų: tai dvigubos pilietybės klausimai, lietuvybės stiprinimas išeivijos tarpe.  Taip pat ketinama atidaryti Airijoje pusiau valstybės finansuojamą vaikų darželį, kuriame vaikai būtų ugdomi gimtąja kalba, – partijos vadovai  šiuo klausimu jau yra raštu kreipęsi į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją.

                      Renginio metu buvo akcentuota, jog Airijos lietuviai, neabejingi politinei veiklai, mielai prašomi prisijungti prie šios politinės jėgos  kartu siekiant bendrų užsibrėžtų tikslų tautos labui.

                      Airijos skyrius už paramą organizuojant renginį dėkoja atlikėjams: Raimondai Masiulytei, Jūrai Petkui, Monaghan vaikų grupei ,,Musmiriukai”, Carrickmackros vaikų grupei ,,Baltieji perliukai”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *