Apie pagarbą vėliavai

Toks jau gyvenimas…Džiugias valstybines šventes, per kurias mes  pasididžiuodami keliame valstybines vėliavas,,kartais keičia liūdnos Lietuvai dienos – gedime išėjusių iškilių žmonių, prisimename šaliai atmintinas skaudžias dienas.Pagerbdami taip pat keliame Lietuvos vėliavas , tik jau su gedulo kaspinu.

Žuvus Lenkijos prezidentui, mirus Algirdui Brazauskui, Justinui Marcinkevičiui, Gedulo ir  Vilties dieną mieste kabojo daug vėliavų, tačiau gal tik ant keleto namų pastebėjau ,,pagerbtą“ vėliavą.  Visur, net ir ant valstybinių įstaigų –  tik juodi siauri vos matomi kaspinėliai. Norėjau ir aš iškelti Lietuvos vėliavą su juodu kaspinu, bet…neišdrįsau, nes tiesiog gėda buvo kabinti vėliavą su kažkuo tik panašiu į kaspiną. Bandžiau apeiti parduotuves,prekiaujančias vėliavomis, pagaliau net siuvimo reikmenų parduotuves, bet nepavyko, niekur tų kaspinų neradau.

Šiandien Lietuva gedi žuvusiųjų Ukrainoje. Prie namų kabo Lietuvos vėliavos su … vėl neaiškiais juodais kaspinais. Man pavyko per laiką įsigyti tinkamus kaspinus tik užsienyje. Dabar ramia sąžine galiu kabinti vėliavą ir gedulo dienomis.

Pagal  LR valstybinės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo reikalavimus ( 6 str. 1 d.,,Jei Lietuvos valstybės vėliava keliama ne ant stiebo, keliama su gedulo ženklu – prie vėliavos koto prisegamas 10 cm pločio juodas kaspinas, kurio galai siekia vėliavos apačią,,). Rodos, viskas aišku, tik kur parduodami tokie kaspinai? Parduotuvėse pilna visokiausių suvenyrų tautine tematika, vėliavos spalvos ant kepuraičių, baltinukų, šalikėlių. Yra ir vėliavų, tačiau rasti vėliavai tinkamą kaspiną nepavyko niekur. Ar neturėtų prie  parduodamos vėliavos  komplekte  būti ir gedulo kaspinas? Rodos, taip paprastai išsprendžiama problema…Tikriausiai laukiama nurodymų ,,iš viršaus“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *