Apie TV laidas „Kas geresnio, premjere?“

Jau praėjo daugiau nei 20 metų nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo akto signataro Rolando Paulausko vedamų populiarių laidų „Kas geresnio premjere?“ Rolandas Paulauskas tose laidose kalbindavo tuometinį Lietuvos ministrą pirmininką Adolfą Šleževičių. Laidų sėkmė slypėjo tame, kad Rolandas Paulauskas puikiai orientavosi tuose valstybės gyvenimo klausimuose, kuriuos užduodavo Adolfui Šleževičiui. Todėl klausimai Šleževičiui būdavo nepatogūs, o premjero aplinkos žmonės net atkalbinėdavo jį dalyvauti laidose, po kurių jo reitingai nuolat krito.

Nežiūrint viso to, kažkodėl Rolandui Paulauskui dar ir dabar dėl laidų „Kas geresnio, premjere?“ žmonės neretai priekaištauja kaip dėl bandymo įtikti „komunistui Šleževičiui“. Sunku suprasti, kur jie tai įžiūri? Tokių profesionalių laidų kaip niekad labai trūksta šiandien, nes žmonėms paprastai yra sunku susigaudyti specifiniuose valstybiniuose reikaluose, o tokiais nesusigaudančiais žmonėmis yra lengva manipuliuoti. Vietoj to mums televizija rodo visokiausius „realybės šou“, „Žvaigždžių duetus“ ir panašius žemo lygio dalykus.

Rolandas Paulauskas: „ – Šleževičiui būnant premjeru, dirbau televizijoj. Reikėjo laidos visuomenės aktualijų tema. O visos panašaus pobūdžio laidos tais laikais būdavo labai nuobodžios. Todėl ir sugalvojau tokį formatą – kviestis į televiziją patį premjerą ir kamantinėti jį visais Lietuvai aktualiais klausimais. Tai buvo laida „Kas geresnio, Premjere?“. Patekau į labai subtilią situaciją. Iš vienos pusės – mane spaudė televizijos direktorius „sudorok tu jį pagaliau“, į ką aš atremdavau, kad jeigu sudorosiu, tai sekančioj laidoj Šleževičius nepasirodys. Iš kitos pusės patį premjerą nuolat dusino bendrapartiečiai, nes dėl tos laidos rekordiškai nukrito partijos reitingai ir eldedepistai žūtbūt siekė tą laidą nutraukti. Visąlaik reikėjo balansuoti kaip ant peilio ašmenų. Gal dėlto, kad aš niekada neperžengiau elementarios bendravimo etikos taisyklių – premjeras mane pamėgo. Laida truko tris ar keturis metus. Rekordiškai ilgas laikas tokio formato laidoms. 
Natūralu, kad per tokį ilgą laiką žmonės priprato matyti mus kartu ir pavertė mane Šleževičiaus draugu. Iš tiesų aš tik stengiausi gerai dirbti savo, laidos vedėjo, darbą.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *