Ar Andrius Šedžius – lietuviškas politinis Fantomas’as ?

Kultinė komedija apie Fantomasą juokino viso pasaulio žiūrovus ilgus dešimtmečius.  Šioje komedijoje nusikaltėlių vadeiva, užsimaukšlinęs plastikinę kaukę, terorizuoja visas institucijas, pareigūnus, žmones ir visą šalį. Deja, tokiu nepamirštamu Fantomasu lietuviškajai Lietuvos liaudies partijai ir tapo jos buvęs – ar dar esamas (?) – pirmininkas Andrius Šedžius.

Prieš dvejetą metų, iškilmingame suvažiavime išrinktas nauju Lietuvos liaudies partijos pirmininku, jis tarsi įkūnijo visas trokštamas partijos narių iliuzijas: solidžiai  kalbantis, žadantis nuversti kalnus politinio darbo baruose, pasiturintis verslininkas – nesukėlė niekam nė mažiausio įtarimo.

Tačiau jau labai greitai  partijos Tarybos nariai, o po to ir visi kiti ėmė gūžčioti pečiais, nes pirmas „rimtas“ naujojo partijos pirmininko darbas buvo: a) išmesti iš darbo kvalifikuotą buhalterę ir  b) sekretoriato darbuotojas. Žymusis Skrudžas Makdakas iš vaikiškų komiksų pasaulio – tai būtų dar dosnus filantropas, lyginant su Andriaus Šedžiaus naujojo politinio darbo pradžia.

           Neapsakomai šykštus, nors baisiai mėgstąs puikuotis savo „milijonieriaus“   įvaizdžiu, jis labai greitai permetė į Lietuvos liaudies partijos sąskaitą visas savo paties rinkimines išlaidas ir pradėjo „auginti“ jos skolas. Niekada ir niekuo neprisidėjęs prie Lietuvos liaudies partijos struktūros sukūrimo, o ją gavęs būtent politinio pasitikėjimo pagrindu, Andrius Šedžius nutarė  ją iš viso paversti kišenine. Ta proga spjovęs į partijos įstatus, jos esminę valdymo grandį – Tarybą, jis ėmė ir pats sau sukvietė neeilinį suvažiavimą, surinkęs nedidelę grupelę klapčiukų. To keisto ir netikėto renginio tikslas buvo išmesti iš partijos bent kelias dešimtis Tarybos narių, kurie ne tik  mąstė, bet ir kritiškai vertino į paviršių iškilusią Šedžiaus demagogiją ir visišką neveiksnumą.

Be abejo, Lietuvos Teisingumo ministerija šio Andriaus Šedžiaus  suvažiavimo nepripažino legitimiu. Tačiau sužinojęs  šios savo  apgailėtinos politinės saviveiklos rezultatą – jis tapo iš viso neprognozuojamu, galutinai atverdamas savo, matyt, tikrąją melagingo, neatsakingo ir nesąžiningo  žmogaus pusę.

Lietuvos politinių partijų istorijoje išvis dar nebūtas dalykas, kad suvažiavime išrinktas partijos pirmininkas viešai pareikštų, jog jis jau yra… atsidūręs kitoje partijoje. Tai beprecedentis įvykis !    O štai Andrius Šedžius, vis dar būdamas Lietuvos liaudies partijos pirmininku, staiga ėmė ir pareiškė, jog jis jau perėjo į partijos „Tvarka ir teisingumas“ gretas. Gali būti, jog tokie neįtikėtini ir nepaaiškinami dalykai yra išties susiję su mėnulio fazių kaita ir ypač  pilnaties poveikiu psichinei sveikatai.

Tačiau Lietuvos liaudies partijai  sutelktomis pastangomis galų gale pavyko pašalinti Andrių Šedžių iš partijos ir pirmininko pareigų, ir net dar daugiau –  jis pats parašė ir pateikė partijos Tarybai prašymą nuo šių metų gruodžio 1 d. atleisti jį iš pirmininko pareigų. Ir ką gi, nors iki tos dienos Andrius Šedžius buvo įsipareigojęs grąžinti antspaudą, kitus partijos dokumentus, prijungti anksčiau nušalintas savo vienašališku sprendimu prie elektroninės banko prieigos finansininkę bei prie narių apskaitos Teisingumo ministerijoje sekretoriato vadovę, tačiau ir vėl jis kaip tikras Fantomasas tapo nepasiekiamu: neatsakinėja nei į telefono skambučius, nei į  elektroninius laiškus.

Nenuostabu, kad viešojoje politinėje erdvėje sklando įvairiausi gandai: jau lapkričio pradžioje Lietuvos liaudies partijos Tarybą pasiekė žinia, jog Andrius Šedžius savavališkai iš partijos narių sąrašų be jokio pagrindo ( be narių pareiškimų, Tarybos sprendimų) išbraukė apie 1500  narių. O jis išties jau viešai pasigyrė, kad  tiek narių jis atsives į partiją ,,Tvarka ir teisingumas“. Skubos tvarka užklausus apie narių kaitą Teisingumo ministeriją, konkretaus atsakymo taip ir nesulaukta.

Todėl viešai išreiškiame užuojautą aukščiau minėtai partijai, jos vadovams ir nariams, nes nėra jokios abejonės – po Andriaus Šedžiaus debiuto naujoje politinėje ganykloje – iš jos teliks vieni pelenai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *