Bado, ar „paskutinės vilties“ akcija

Jau dvi savaitės kaip Daukanto aikštėje vyksta protesto – bado akcija „Už teisingumą Lietuvoje“. Akcijos dalyviai LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės prašo dėmesio, nes prarado viltį teisingumą pasiekti teismuose. Jie sako, kad tik Prezidentė gali šią problemą išspręsti, nes ji tiek skiria, tiek atleidžia teisėjus – vadinasi, ir lemiamą balsą Lietuvoje Teisingumo klausimu turi LR Prezidentė.

Seimo narys Petras Gražulis tvirtina, kad Lietuvoje įsigaliojusi baimės cenzūra, nes apie šią protesto akciją nieko neskelbia didžioji žiniasklaida, o įbaugino ją mokestinėmis ir teisinėmis represijomis Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila mano, jog pagal Konstituciją ir duotą Priesaiką Prezidentė privalo už teisėjų veiklą prisiimti atsakomybę ir įvairiose bylose susikompromitavusius teisėjus atleisti iš užimamų pareigų.

Vykstant akcijai dėmesio susilaukta tik iš įvairaus plauko provokatorių, kuriuos sutramdė sostinės policija. Prezidentė gi prieš mokslo metų atidarymą, toje pačioje Daukanto aikštėje kartu su Maltos ordinu surengė paralelią akciją „Už saugią Lietuvą“, ką bado akcijos dalyviai įvertino kaip jiems demonstruojamą panieką.
Prezidentės rėmėjai nuo pat bado ir protesto akcijos pradžios išvystė kryptingą veiklą, formuojant į akciją visuomenės požiūrį. Pirmą smerkiantį žodį tarė Nepriklausomybės Akto signatarė Vidmantė Jasukaitytė. Viešame laiške, pasklidusiame po internetą, ji apkaltino Zigmą Vaišvilą, kad jis nuolat organizuoja „Kremliui naudingas“ akcijas.

Po savaitės V.Jasukaitytei paantrino Andrius Tapinas, savo veidaknygėje ne tik įvardinęs bado akcijos dalyvius „Kremliaus samdytais agentais“, bet ir paskelbęs „Valgymo akciją“. Prie „Valgymo akcijos“ entuziastingai prisijungė Daniel Lupshitz (ryškus žydų bendruomenės atsovas), kurio dalyvavimas akcijoje ir po to sekantys komentarai sukelia minčių, jog bado akcijai siekiama suteikti ne tik „prokremliškų“, bet ir antisemitinių, antisionistinių atspalvių. Mat nors tiek iš pačių badautojų, tiek jų aplinkos neteko girdėti žydų atžvigiu užgaulių replikų, tačiau pats Andrius Tapinas savo veidaknygėje skelbia, neva Daniel Lupshitz,-ą „tautos žiedas jau pakrikštijo „žydera“ ir „Siono šunimi““. Susidaro įspūdis, kad Andrius Tapinas siekia suformuoti „antisemitinę bangą“, kuriai paruošė ir pagrindines idėjas bei šūkius.
(Siekiant užkirsti kelią galimoms provokacijoms, piliečius kviečiame būti budriais, nepasiduoti neigiamoms emocijoms).
„Valgymo akcijos“ dalyviai skelbiasi naudojęsi demokratijos privalumais ir gausiu valgymu išreiškę savo požiūrį į bado akciją.

Pakalbinti bado akcijos dalyviai teigia į Daukanto aikštę atėję, kaip į paskutinę vietą, kur gali būti išspręsti jų teisiniai ginčai, išklausytos jų bėdos.
„Laisvo Laikraščio“ redaktorius Aurimas Drižius prognozuoja, kad ši akcija baigsis „niekuo“. Pasak jo, Prezidentė su žmonėmis nenori bendrauti dėl savo charakterio savybių, todėl tikėtis teisingumo, jai esant LR Prezidento poste – neverta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *