Berlyne nesėkmingai bando tirti pedofilinį eksperimentą

Tyrėjų grupė iš Giotingeno Demokratijos problemų tyrimo instituto yra nustačiusi, kad 1970 m. Berlyno senatas tikslingai perduodavo benamius berniukus pedofilų globai.
„Berlyno valdžia skirdavo globėjais vyrus, turėjusius teistumą dėl santykių su nepilnamečiais. Vaikai ir paaugliai, iki tol gyvenę gatvėje, turėjo atsidėkoti už šiltą patalą, skanų maistą ir švarius drabužius seksualiniais santykiais su savo globėjais“, – teigia tyrimo vadovė Teresa Nentvig.
Eksperimento iniciatoriumi buvo psichologas ir pedagogikos profesorius Helmutas Kentleris. Pasak tyrėjos Nentvig, mokslininkas rėmėsi tuo, kad seksualiniai santykiai su suaugusiais teigiamai atsilieps paauglių vystymuisi. Valdžia sutiko su jo prielaidomis tikėdamasi taip išspręsti benamių vaikų nusikalstamumo problemą.
Neseniai Berlyno senatas inicijavo tyrimą, bet paaiškėjo, kad ne visa archyvinė medžiaga yra išslaptinta.
„Susipažinti su medžiaga galima tik praėjus tam tikram laikui. Buvo bandymai sutrumpinti tą laiką, bet jie buvo atmesti motyvuojant asmeninės informacijos apsauga“, – pažymi Nentvig. Pasak jos, eksperimento aukos taip pat nenoriai dalinasi prisiminimais: „Aš turėjau galimybę pakalbėti tik su vieno nukentėjusio berniuko pažįstamu. Tačiau pabendrauti su dabar jau suaugusiu vyru man nepavyko.“
Tyrėja reikalauja tolimesnio tyrimo ir tikisi sėkmės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *