„Chemtreilai“. Kas kuria sąmokslo teorijas?

Dažnas žmogus yra girdėjęs apie „chemtreilus“. Vieni jais tiki, kiti – ne, vieni įrodinėja, kad iš lėktuvų purškiamos kažkokios cheminės medžiagos, kiti visa tai vadina prasimanytomis „sąmokslo teorijomis“, o žiniasklaida skelbia autoritetingų mokslininkų straipsnius, paneigiančius „chemtreilų“ egzistavimą. Skeptikai suvokia „chemtreilus“ kaip nepagrįstą ir tiesiog absurdišką bandymą apjuodinti JAV vyriausybę kaltinant ją sąmokslu nuodyti žmones.

Bet štai 2016 m. vasarą CŽV direktorius Džonas Brenanas sudavė stiprų smūgį „chemtreilų“ skeptikams, viešai pareikšdamas apie jo asmeninio dėmesio sulaukusias SAI (Stratospheric Aerosol Injection) technologijas, kurių pagalba tikimasi stabdyti klimato atšilimą.

https://www.cia.gov/news-information/speeches-testimony/2016-speeches-testimony/director-brennan-speaks-at-the-council-on-foreign-relations.html

Galima spėlioti, ar JAV šių technologijų pagalba ruošiasi kontroliuoti klimatą, ar turi kokių kitų sumetimų, bet pažvelgus į Rutgers universiteto Aplinkos mokslų departamento parengtą tyrimų ataskaitą krenta į akis rimtas mokslininkų įdirbis. Čia mes matome naudos, rizikos, kaštų analizę, įvairių technologinių metodų įvertinimą ir vizualizacijas. Naudos ir rizikų lentelėje rizikos stulpelyje yra paminėtas netgi moralinis aspektas (paskutinėje vietoje): „Ar mes turime teisę tai daryti?“. Publikacijos pabaigoje yra masė nurodytų šaltinių. Ataskaita parengta 2009 metais, 7 metai iki Džono Brenano pareiškimo.

http://climate.envsci.rutgers.edu/pdf/2009GL039209.pdf

Kaip ten bebūtų, „chemtreilų“ skeptikai dabar bent gali žinoti, kas tą sąmokslo teoriją kuria.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *