Deutsche Bank: ECB tarnauja blogiui?

Deutsche Bank eilinį kartą džiugina publiką atskleisdamas globalios finansų sistemos išgrobimo schemas (kurias ėmė viešinti, kai pats tapo kandidatu Lehmans Brothers rolei). QE (Quantitative easing) privedė prie to, kad rizika yra užmaskuota, formuojasi nauji burbulai, o tie, kurie taupo – jie ir apmokės visą šį banketą.


Niūrų murmėjimą apie Europos centrinio banko politiką galima išgirsti aidint Frankfurto finansų rajono dangoraižiuose kiekvieną dieną: žemos palūkanų normos, griežta priežiūra, neliko jokių obligacijų nusipirkti, ir taip toliau.

Deividas Folkertsas-Landau, vyriausiasis Deutsche Bank AG ekonomistas iškėlė šias problemas į visiškai naują lygį ir ką tik paskelbė kritinį ECB politikos vertinimą. Tiriamasis darbas pavadintas „Tamsiosios QE pusės“. Štai ištrauka:
„Nors Europos Centrinio banko bankininkai giria save už plataus masto ir originalumo monetarinę politiką nuo 2012, bet ši savigyra, atrodo, yra be pagrindo“, rašo jis, darydamas išvadą, kad „ECB įstrigo … tarp nepalankios kombinacijos iš lėto augimo, aukšto nedarbo lygio ir nulinio reformų greičio iš vienos pusės, ir augančios rizikos dėl pagrindinių šalių balansų iš kitos.“

Folkertsas-Landau išvardina kelis ECB 80 milijardų eurų (89 mlrd. $) per mėnesį turto pirkimo programos niekšiškus darbus, kurios, kad nepamirštume, iki šiol tikslas buvo užkirsti kelią defliacijos spiralei euro zonoje: obligacijų kainos neteko savo signalinės funkcijos; nacionalinių balansų rizikos perkrautos; taupantieji yra baudžiami; formuojasi turto burbulai. Jūs galite atpažinti kai kuriuos iš šių argumentų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *