JAV rizikos draudimo fondo buvę vadovai kaltinami sukčiavimu

Kaltinimai stambiu finansiniu sukčiavimu pateikti septyniems buvusiems Niujorko rizikos draudimo fondo „Platinum Partners“ vadovams. Fondo aktyvų vertė – 1,7 mlrd. dol.

Remdamasis Niujorko Rytų apygardos prokuratūra, laikraštis „The New York Times“ rašo, kad kaltinamieji dalyvavo „vienoje iš stambiausių ir įžūliausių“ investuotojų apgaulės schemų. Vien tik atlygio už savo „paslaugas“ fondo administracija gavo apie 100 mln. dol.

Pasak prokuroro Roberto Keperso, „kai apgaulinga schema buvo išaiškinta, paaiškėjo, kad fondo aktyvai yra verti ne daugiau, nei surūdijęs metalo laužas“. 48 puslapių kaltinamajame akte nurodoma, kad nuo 2012 m. fondo vadovybė užkeldavo aktyvų vertę, o kai paaiškėdavo, kad jie yra nelikvidūs, suorganizuodavo sudėtingą kreditų už dideles palūkanas pritraukimą, kuriais išmokėdavo dividentus tik nedidelei investuotojų daliai. „Kažkuria prasme tai buvo finansinė piramidė, taip vadinama „schema Ponzi“, – paaiškino prokuroras, turėdamas omenyje sukčiavimo schemą, kai procentai už investicijas išmokami naujų klientų investuojamais pinigais.

Schema, kuria naudojosi sukčiai, pavadinta išeivio iš Italijos Čarlzo Ponzi vardu, kuris 1919 m. Bostone organizavo „Vertybinių popierių keitimo kompaniją“ (The Securities Exchange Company), kuri rinkdavo indėlininkų pinigus žadėdama išmokėti didesnes sumas po 90 dienų. Finansinė piramidė žlugo 1920 m., o Ponzis buvo pasodintas penkeriems metams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *