Ką amerikiečiai laiko savo didžiausiais priešais

Daug apklausų rodo, kad amerikiečiai savo didžiausia grėsme laiko Islamo valstybę. Tokie tradiciniai priešai, kaip Dž. Bušo paskelbtos „Blogio ašies“ valstybės, tapo nustumtos į antrą planą tokių iškilusių darinių, kaip Alkaida ir Islamo valstybė. Tačiau paskutiniais metais tradicinės amerikiečių grėsmės vėl įgijo aktualumą. Valdant Obamai prie Rusijos prisijungė Krymas, o visai neseniai Šiaurės Korėja atliko balistinės raketos bandymą.

„YouGov“ atliko apklausą, kurias šalis amerikiečiai laiko savo didžiausiais priešais. Lyderiauja Šiaurės Korėja, nepaisant to, kad po raketos bandymo buvo nunuodytas Š. Korėjos vadovo Kim Jong Uno netikras brolis. Abu įvykiai parodė šios branduolinės valstybės nenuspėjamumą ir 57 proc. amerikiečių mano ją esant priešu.

Kai kurie rezultatai grafiko viršutinėje dalyje yra netikėti. Irakas (29 proc.) ir Afganistanas (23 proc.) laikomi priešais, nepaisant to, kad jų vyriausybės buvo sąjungininkės JAV kovoje su islamo ekstremizmu. Iraną priešu laiko 41 proc. apklaustųjų, nors pernai su šia valstybe amerikiečiai pasirašė sutartį, užkertančią Teherano branduolinių ginklų kūrimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *