Merkel pasisakė už vieningos ekonominės zonos su Rusija sukūrimą

Angela Merkel pasisakė už vieningos ekonominės zonos nuo Lisabonos iki Vladivostoko sukūrimą su Rusija, praneša laikraštis „Frankfurter Allgemeine“. Apie tai ji pareiškė partijos „Krikščionių-demokratų sąjunga“ suvažiavime Meklenburge: „Aš pasisakau už laipsnišką Rusijos suartėjimą su Europos ekonomine erdve, kad sukurtume vieningą ekonominę erdvę nuo Lisabonos iki Vladivostoko.“

Apie bendros ekonominės zonos nuo Lisabonos iki Vladivostoko būtinumą yra kalbėjęs ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kanclerė taip pat pakartojo pasiruošusi nedelsiant atšaukti sankcijas Rusijai, kai tik pastaroji įvykdys Minsko susitarimus.

Šis Merkel pareiškimas padarytas praėjus savaitei nuo „didžiojo septyneto“ susitikimo, po kurio Merkel pasakė, kad ES daugiau negali pasitikėti kitais ir europiečiai savo likimu turi rūpintis patys.

Tačiau čia reikia nepamiršti, kad JAV karinės bazės Vokietijoje niekur nedingo ir JAV gyvybinis interesas yra kaip tik neleisti susikurti bendrai Europos ekonominei zonai, apie ką yra sakęs „Stratfor“ vadovas Džordžas Frydmanas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *