Puiki tarptautinės prekybos srautų vizualizacija

Prekyba yra esminė ekonominės gerovės dalis, tačiau kiek mes žinome apie pasaulinę prekybą? Ši 3D pasaulio vizualizacija puikiai padeda suvokti prekių mainų srautus tarp šalių. Paspaudus ant konkrečios šalies, galima matyti tik jos prekių judėjimą, taip pat galima sukinėti gaublį.

Vizualizacija išryškina kelis ypač įdomius dalykus.

Žiūrint į gaublį kaip į visumą, akivaizdžiai matoma prekybos koncentracija keliuose taškuose: Jungtinėse Valstijose, Europoje, Kinijoje ir Japonijoje.
Taip pat aiškiai matome, kur tarptautinės prekybos beveik nėra. Tai dauguma Afrikos šalių, Šiaurės Korėja. Šiaurės Korėja yra visiškai be gyvybės, išskyrus vieną taškelį, keliaujantį į Kiniją. Duomenys rodo, kad 60% Šiaurės Korėjos eksporto tenka Kinijai. Tai daugiausiai žaliavos: anglis, geležies rūda, ketus.
Paspaudus ant Pietų Korėjos, matome visai kitokį vaizdą. Pietų Korėja per metus eksportuoja prekių už 583 mlrd. JAV dolerių, kai tuo tarpu jos šiaurinė kaimynė tik už 3,1 mlrd.
Žemėlapis taip pat parodo, kaip kai kurios šalys yra priklausomos nuo kitų. Štai Kanada ekportuoja apie 75% savo prekių į JAV. Meksikoje panaši situacija.
Labai ryškiai skiriasi Kuba, kurios užsienio prekyba pernelyg menka, kad atsispindėtų šiame žemėlapyje. Kuba ekportuoja prekių tik už 1,7 mlrd. dolerių, jos didžiausias partneris yra Kinija, kuriai tenka prekių už 311 mln. dol. per metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *