Rolandas Paulauskas: amerikonai ieško kvailių ir randa juos


Trečiadienį Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) pasirašė sankcijų įstatymą, kuriuo patvirtinamos sankcijos Rusijai, Šiaurės Korėjai ir Iranui. Briuselis teigia, kad gali atsakyti į sankcijas Rusijai, jeigu jos pakenks ES energetikos kompanijoms.

Rolandas Paulauskas, Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras:

Pasakyčiau taip: amerikonai ieško kvailių ir randa juos. Jie ieško, kokiais būdais galėtų brangiau parduoti savo prekes. Tam, kad galėtum parduoti brangiau, kai yra galimybė nusipirkti pigiau, reikia tą pirkėją kažkaip „apdoroti“, kaip kad daro geri psichologai turguje: „pudrina“ pirkėjui smegenis, giria ar gąsdina – čia paletė yra labai plati. Jungtinės Valstijos naudoja visą šią paletę pasaulio atžvilgiu, kad galėtų parduoti daugiau savo prekių ir gauti daugiau naudos.

Tuo metu Senoji Europa pajuto, kad yra jau per daug atvirai kvailinama. Juk D.Trampas atvirai sako, kad jam reikia darbo vietų Jungtinėse Valstijose, užpildyti biudžeto skyles, be to, per visus skalūnų dujų reikalus sukauptas papildomas dujų kiekis ir būtų gerai jas kažkam brangiai parduoti. Kadangi ES yra pagrindinė dujų vartotoja, galima „gerą biznį prasukti“. Negana to, iškart laimėsi keletą dalykų: pirmiausia – ir uždirbsi, ir sukursi darbo vietas. Be to, jei europiečiai pirks iš Jungtinių Valstijų dujas brangiai, pabrangs jų produkcija, vadinasi, jie bus mažiau konkurencingi pasaulio rinkoje kitų Amerikos prekių atžvilgiu. Ir dar – jei bus perkama mažiau rusiškų dujų, mažiau pinigų gaus V.Putinas ir kils problemos Rusijos viduje. Dar viena nauda – įvelti į konfliktą su Rusija Vakarų Europą… Bet Europoje atsirado žmonių, kurie pradeda matyti, kas čia yra daroma. Mane tik stebina, kad kai kurie viso šito nemato.

respublika.lt

Print Friendly, PDF & Email